Novinky

Dánsko má nového kráľa, Margaréta II. po piatich desaťročiach podpísala svoju abdikáciu

0 0

2024-01-14 16:52:35 – (SITA.sk)

Dánska kráľovná Margaréta II. v nedeľu po piatich desaťročiach na tróne podpísala svoju abdikáciu. Urobila tak na zasadaní vlády v palácovom komplexe Christiansborg v Kodani. Dánska premiérka Mette Frederiksenová potom za nového panovníka vyhlásila 55-ročného syna Margaréty II. Frederika X.

Osemdesiattriročná Margaréta II. je po takmer 900 rokoch prvým dánskym monarchom, ktorý dobrovoľne odstúpil po tom, ako sa v roku 1 146 trónu vzdal Erik III., aby mohol odísť do kláštora. Margaréta II. svoju abdikáciu ohlásila na Silvestra 2023. Vo februári minulého roka sa podrobila veľkej operácii chrbta a zotavovala sa do apríla.

Nastúpením Frederika X. na trón sa jeho 18-ročný syn Christian stal dánskym korunným princom a Frederikova manželka…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/dansko-ma-noveho-krala-margareta-ii-po-piatich-desatrociach-podpisala-svoju-abdikaciu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.