Novinky

travel

Ako cestovať len s príručnou batožinou

0 0


Chaos v leteckej doprave v lete 2022 priniesol na letiská po celom svete hromadné rušenia, obrovské rady a hromady stratenej batožiny. Hoci cestovné poriadky a davy nie sú pod kontrolou cestujúcich, mnohí cestujúci sa rozhodli podniknúť kroky v boji proti strate batožiny – zaviazali sa, že už nikdy nebudú kontrolovať batožinu.

“Kontrolujem tašku, iba ak je to absolútne nevyhnutné,” povedal Phil Dengler, spoluzakladateľ The Vacationer, pre HuffPost. „Vyhýbam sa kontrole tašky, pretože je často drahšia a riziko, že sa stratím alebo sa oneskorí, je príliš vysoké. Táto stratégia mi šetrí peniaze a znižuje stres pri lietaní.“

Ak cestujete s letenkou, ktorá umožňuje príručnú batožinu a osobné veci, je to najjednoduchší spôsob, ako dostať svoje veci do cieľa.

„Osobne uprednostňujem cestovanie len s príručnou batožinou, aby som ušetril čas a nemusel so sebou ťahať obrovský kufor,“ povedal Casey Brogan, expert na cestovanie spotrebiteľov na Tripadvisore. “Keď prídem do dovolenkovej destinácie, posledná vec, ktorú chcem urobiť, je čakať na letisku.”

Vložiť všetko do príručnej batožiny môže byť pre niektorých ľudí jednoduchšie. Napriek tomu existujú praktické spôsoby, ako to dosiahnuť. Nižšie nájdete 15 tipov na balenie príručnej batožiny od Dengler, Brogan a ďalších odborníkov na cestovanie.

Počas letu noste svoju najväčšiu obuv

Buďte strategickí, pokiaľ ide o vaše lietadlové oblečenie. To, čo sa rozhodnete nosiť, môže uvoľniť vzácny priestor v príručnej batožine, najmä pokiaľ ide o topánky.

“Vždy by ste mali lietať v obuvi, ktorá zaberá najviac miesta,” povedal Dengler. “Určité topánky, čižmy a iná obuv môže zabrať veľa miesta v kufri a väčšina sa nedá zložiť.”

Odporúčal tiež obmedziť obuv, ktorú si zbalíte, na to, čo na cestu nevyhnutne potrebujete.

Držte sa farebnej schémy

„Najmúdrejšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste minimalizovali riziko prebalenia, je uistiť sa, že budete mať na sebe všetko, čo si so sebou prinesiete,“ povedala Gabby Beckford, samozvaná „kráľovná len so sebou“ a zakladateľka cestovateľskej stránky s výstižným názvom Packs. Svetlo. „Vždy sa snažím baliť s ohľadom na farebnú schému. S dielikmi v rovnakej farebnej schéme môžete kombinovať toľko, koľko potrebujete.“

Pri výbere oblečenia na cestu sa snažte…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/how-to-travel-with-just-a-carry-on-goog_l_652d7e32e4b00565b6210f78
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.