Novinky

Tu je to, čo by ste mali vedieť o prvých bitcoinových ETF

0 0


Recep-bg | E+ | Getty Images

Americká komisia pre cenné papiere a burzu v stredu schválila prvý americký spot fondy obchodované na burze bitcoinov. Odborníci však nabádajú k opatrnosti pred tým, než sa do nej vrhnete dlho očakávané ETF.

Agentúra podpísala 11 žiadostí o bitcoinové ETF, vrátane prostriedkov z Čierna skalaFidelity, Ark Invest, Strom múdrosti a odtieňoch sivej. Nová investícia poskytuje lepší prístup ku každodenným investorom.

„Pre bitcoiny je to veľký krok vpred,“ povedal Bryan Armour, riaditeľ výskumu pasívnych stratégií pre Severnú Ameriku v spoločnosti Morningstar, ktorý analyzovali nové aktíva. Pred nákupom bitcoinových ETF je však potrebné zvážiť veci.

“Strach z premeškania je zlá investičná stratégia,” dodal.

Rozhodnutie SEC bolo veľmi očakávanýa cena bitcoin krátko prekonal 49 000 dolárovnajvyššia úroveň od decembra 2021, ako prvé bitcoinové ETF sa začalo obchodovať vo štvrtok.

Bitcoin zostáva „vysoko volatilný“

„Keď som začal budovať pozíciu, nakupoval som naraz za 1 % (alokácia) a dosahujem maximálne 3 %,“ povedal certifikovaný finančný plánovač Ivory Johnsonzakladateľ Delancey Wealth Management vo Washingtone, DC Je tiež členom CNBC's Rada finančných poradcov.

S malou alokáciou bitcoinov vo vašom portfóliu je tu priestor pre výrazný rastový potenciál pri minimalizácii rizika poklesu, povedal.

„Zatiaľ čo sme dnes schválili kótovanie a obchodovanie s určitými spotovými bitcoinovými akciami ETP (produkt obchodovaný na burze), neschválili sme ani neschválili bitcoiny,“ povedal predseda SEC Gary Gensler. v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/heres-what-to-know-about-the-first-bitcoin-exchange-traded-funds.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.