Novinky

Propalestínski demonštranti zatknutí za schému londýnskej burzy

0 0


Logo London Stock Exchange Group Plc v kancelárskom átriu v City of London, Spojené kráľovstvo, v utorok 14. marca 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Londýnska polícia v nedeľu zatkla šiestich propalestínske aktivistov za údajné plány zamknúť sa pred dverami Londýnska burza pokúsiť sa narušiť obchodovanie uprostred prebiehajúceho Vojna medzi Izraelom a Hamasom.

K zatknutiu došlo po piatkovom tipe britských novín The Daily Express, ktoré poslali tajného reportéra na stretnutia skupiny Palestine Action, kde boli protesty koordinované.

“Som vďačný Expressu za ich ochotu poskytnúť informácie získané pri ich vlastnom vyšetrovaní,” povedal detektív metropolitnej polície Sian Thomas. vyhlásenie. “Pomohlo nám to úspešne zasiahnuť.”

Šesť demonštrantov Palestínskej akcie, všetci vo veku 20 alebo 30 rokov, plánovalo usporiadať týždeň protestov od pondelka ráno. Ich cieľom bolo spôsobiť finančné straty britským spoločnostiam, ktoré obchodujú s Izraelskými obrannými silami počas vojny v Gaze, ktorá v nedeľu prekročila hranicu 100 dní.

Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom 7. októbra sa Londýn stal miestom niektorých z najväčších demonštrácií vyzývajúcich na prímerie v Gaze.

Aktivisti mali v úmysle začať týždeň protestov v pondelok ráno pripútaním krkov k dverám londýnskej burzy, aby zabránili komukoľvek vstúpiť. Expresná správa zverejnené v nedeľu. Podľa správy Express tiež plánovali nastriekať hasiace prístroje a strieľať falošné bankovky natreté červenou farbou z „peňažných zbraní“ okolo burzy.

Cieľom bolo narušiť obchodovanie, ktoré by sa mohlo premietnuť do miliónov alebo miliárd finančných strát.

Metropolitná polícia v Londýne si je vedomá toho, že demonštranti mali v úmysle počas týždňa narušiť…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/14/pro-palestine-protestors-arrested-for-london-stock-exchange-scheme.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.