Novinky

Novela Zákonníka práce má zamedziť zneužívaniu gastrolístkov, zamestnanci by ich už nedostávali vopred

0 0

2024-01-14 08:14:50 – (SITA.sk)

Trojica poslancov za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) predložila do parlamentu návrh na novelizáciu Zákonníka práce. Predložený návrh upravuje poskytovanie stravných poukážok a finančného príspevku na stravovanie zamestnancom.

Parlament sa bude týmto návrhom zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 30. januára tohto roka. Ak ho poslanci schvália, bude sa uplatňovať od 1. júna tohto roka.

Poskytnutie gastrolístkov za mesiac pozadu

Liberáli navrhujú explicitne zakotviť, že gastrolístky a tiež finančný príspevok na stravovanie sa zamestnancovi poskytujú za mesiac pozadu.

Chcú tým zamedziť výkladu, že stravné poukážky sa…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/novela-zakonnika-prace-ma-zamedzit-zneuzivaniu-gastrolistkov-zamestnanci-by-ich-uz-nedostavali-vopred/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.