Novinky

Most na ceste prvej triedy I/77 má nahradiť nový, práce by mali trvať deväť mesiacov

0 0

2024-01-14 17:31:17 – (SITA.sk)

Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje komplexnú prestavbu mosta pri obci Lacková v Staroľubovnianskom okrese. Most na ceste prvej triedy I/77 je v súčasnosti v nevyhovujúcom stavebno-technickom stave.

Ešte po hlavnej prehliadke v roku 2017 bol vyhodnotený ako veľmi zlý. Vyplýva to zo sprievodnej správy k zámeru, ktorý správa ciest predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Práce by mali trvať deväť mesiacov

Cesta I. triedy I/77 spája Spišskú Belú a Svidník, pričom medzi Čirčom a Lenartovom kopíruje štátnu hranicu s Poľskom. Samotná stavba je podľa sprievodnej správy priamo napojená na cestu v úseku Nižné Ružbachy – Hniezdne. Most vedie ponad potok v extravilánovej časti katastrálneho územia obce Lacková.

Cieľom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasadoprava/most-na-ceste-prvej-triedy-i-77-ma-nahradit-novy-v-sucasnosti-je-v-nevyhovujucom-stavebno-technickom-stave/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.