Novinky

Európsky parlament bude hlasovať o uznesení, ktoré kritizuje legislatívne návrhy Ficovej vlády

0 0

2024-01-14 16:04:10 – (SITA.sk)

Európsky parlament bude v stredu 17. januára hlasovať o uznesení, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona z dielne vlády Roberta Fica.

Zrušenie špeciálnej prokuratúry

Text, ktorý uzatvára rozpravu v pléne z 13. decembra, vyjadruje obavy europoslancov zo schopnosti Slovenska bojovať proti korupcii a chrániť finančné záujmy , ak bude schválená navrhnutá novela Trestného zákona.

„Nové pravidlá rušia Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorá sa zaoberá najzávažnejšími trestnými činmi a korupciou a zároveň zmierňujú tresty za niektoré majetkové trestné činy. Nová vláda už čelila kritike za postavenie mimo službu, prepustenie či…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/europsky-parlament-bude-hlasovat-o-uzneseni-ktore-kritizuje-legislativne-navrhy-ficovej-vlady/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.