Novinky

FAA vyšetruje, či Boeing nedokázal zabezpečiť bezpečnosť lietadla na prevádzku

0 0


Plastová fólia pokrýva oblasť trupu lietadla Alaska Airlines N704AL Boeing 737 MAX 9 mimo hangáru na medzinárodnom letisku v Portlande 8. januára 2024 v Portlande v Oregone.

Mathieu Lewis-rolland | Getty Images

Informoval o tom vo štvrtok Federálny úrad pre letectvo Boeing že vyšetruje, či spoločnosť nezabezpečila, že určité „produkty zodpovedali jej schválenému dizajnu a boli v stave pre bezpečnú prevádzku v súlade s predpismi FAA“.

Sonda prichádza necelý týždeň po tom, ako vybuchol panel z 2-mesačného lietadla Boeing 737 Max 9 počas Alaska Airlines let, ktorý letel vo výške 16 000 stôp.

FAA uzemnila lietadlá Boeingu 737 Max 9 necelý deň po lete Alaska Airlines, aby bolo možné lietadlá skontrolovať. Aljaška a združené letecké spoločnosti povedali svoje počiatočné kontroly našiel uvoľnený hardvér na iných lietadlách rovnakého typu.

Národný úrad pre bezpečnosť dopravy, ktorý vedie vyšetrovanie nehôd, sa zameriava na to, prečo sa dvere počas letu vybili. Nedošlo k žiadnym vážnym zraneniam a na dvoch sedadlách vedľa panelu nesedeli žiadni cestujúci.

FAA vo štvrtkovom liste úradníkovi Boeingu na zabezpečenie kvality načrtol zodpovednosť výrobcu za to, že lietadlo zodpovedá dizajnu a je v bezpečnom stave.

“Vyššie popísané okolnosti naznačujú, že Boeing možno nedokázal zabezpečiť, aby jeho hotové výrobky zodpovedali jeho schválenému návrhu a boli v stave pre bezpečnú prevádzku v súlade s kontrolou systému kvality a testovacími postupmi,” John Piccola, úradník pre bezpečnosť letectva. FAA, uviedol vo svojom liste Boeingu.

Boeing vo vyhlásení uviedol: “Budeme plne a transparentne spolupracovať s FAA a NTSB na ich vyšetrovaniach.”

Nenechajte si ujsť tieto príbehy od CNBC PRO:

Prihlásiť sa na odber…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/faa-investigating-if-boeing-failed-to-ensure-aircraft-were-safe-for-operation.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.