Novinky

Zisk JPMorgan Chase (JPM) za 4. štvrťrok 2023

0 0


Zisk JPMorgan Chase klesá po poplatku 2,9 miliardy dolárov zo záchrany regionálnych bánk

JPMorgan Chase povedal v piatok štvrtého štvrťroka zisk klesol po zaplatení poplatku 2,9 miliardy USD spojeného s vládnym zabavením skrachovaných regionálnych bánk v minulom roku.

Tu je to, čo spoločnosť oznámila v porovnaní s tým, čo očakávali analytici v prieskume LSEG, predtým známej ako Refinitiv:

  • Zisk na akciu: 3,04 USD, nemusí sa porovnávať s očakávanými 3,32 USD.
  • Príjmy: 39,94 miliardy USD oproti očakávaným 39,78 miliardy USD.

Banka povedal štvrťročný zisk klesol o 15 % na 9,31 miliardy USD alebo 3,04 USD na akciu v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Bez poplatku spojeného s regionálnou bankovou krízou a investičnými stratami vo výške 743 miliónov USD by zisk na akciu podľa JPMorgan predstavoval 3,97 USD.

Tržby vzrástli o 12 % na 39,94 miliardy USD, čím prekonali očakávania analytikov.

CEO JPMorgan Jamie Dimon uvedené celoročné výsledky dosiahli rekord, pretože najväčšia americká banka podľa aktív mala lepšie výsledky, ako sa očakávalo, pokiaľ ide o čisté úrokové výnosy a úverovú kvalitu. Banka povedal v roku 2023 vygenerovala zisk takmer 50 miliárd dolárov, z čoho 4,1 miliardy pochádzalo z prvej republiky.

Rovnako ako počas finančnej krízy v roku 2008 sa JPMorgan stala väčšia a ziskovejšia z minuloročného regionálneho bankového chaosu po získavanie Prvá republika, stredne veľký veriteľ bohatým pobrežným rodinám. Federálna korporácia pre poistenie vkladov zasiahla veľké americké banky špeciálnym hodnotením na doplnenie strát z fondu, ktorý pomáhal nepoisteným vkladateľom zabavených regionálnych bánk.

Akcie JPMorgan počas obchodovania pred trhom vzrástli o 1,9 %.

Napriek výkonnosti svojej banky zasiahol Dimon opatrne americkú ekonomiku.

„Ekonomika USA je naďalej odolná, spotrebitelia stále míňajú a trhy v súčasnosti očakávajú mäkké pristátie,“ uviedol Dimon vo vyhlásení.

Ale deficitné výdavky a úpravy dodávateľského reťazca “môže viesť k tomu, že inflácia bude lepkavejšia a sadzby budú vyššie, ako trhy očakávajú,” povedal. Riziká…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/jpmorgan-chase-jpm-earnings-q4-2023.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.