Novinky

Zisk Bank of America (BAC) za 4. štvrťrok 2023

0 0


Akcie Bank of America klesli po tom, čo spoločnosť oznámila nižší zisk za štvrtý štvrťrok, zasiahnutý regulačnými poplatkami

Americká banka akcie klesli o 1,1 % v piatok po tom, čo firma oznámila pokles zisku za štvrtý štvrťrok v dôsledku vysokých jednorazových poplatkov.

Tu je to, čo spoločnosť oznámila v porovnaní s očakávaniami Wall Street, podľa LSEG, predtým známeho ako Refinitiv:

  • Zisk na akciu: 70 centov, upravených vs. 68 centov očakávaných.
  • Výnosy: 22,1 miliardy USD oproti očakávaným 23,74 miliardám USD.

Bank of America uviedla, že jej čistý zisk klesol na 3,1 miliardy USD alebo 35 centov na akciu v štvrtom štvrťroku, čo je pokles o viac ako 50 % zo 7,1 miliardy USD alebo 85 centov na akciu pred rokom.

Banka so sídlom v Charlotte v Severnej Karolíne uviedla, že v tomto štvrťroku bola zasiahnutá poplatkom pred zdanením vo výške 1,6 miliardy USD v súvislosti s prechodom od londýnskej medzibankovej ponúkanej sadzby. Výsledky zahŕňali aj špeciálny poplatok 2,1 miliardy USD účtovaný Federálnou korporáciou pre poistenie vkladov. Poplatok je spojený so zlyhaniami Silicon Valley Bank a Signature Bank. Bez započítania položiek spoločnosť uviedla, že zarobila 70 centov na akciu, čo prekonalo očakávania analytikov.

Tržby vo výške 22,1 miliardy USD však po prvý raz za dva roky zaostali za odhadmi Wall Street a v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesli o 10 %.

“Vykázali sme solídne výsledky za štvrtý štvrťrok a celý rok, pretože všetky naše podniky dosiahli silný organický rast s rekordnou aktivitou klientov a digitálnym zapojením,” uviedol generálny riaditeľ Brian Moynihan vo vyhlásení. “Naša nákladová disciplína nám umožnila pokračovať v investíciách do rastových iniciatív. Silná úroveň kapitálu a likvidity nám umožňuje pokračovať v dosahovaní zodpovedného rastu v roku 2024.”

Druhá najväčšia banka v krajine zverejnila rezervu na úverové straty vo výške 1,1 miliardy dolárov, čo je o 12 miliónov dolárov viac ako v rovnakom štvrťroku minulého roka.

Bank of America uviedla, že jej čistý úrokový príjem klesol o 5 % na 13,9 miliardy USD v dôsledku vyšších nákladov na vklady a nižších zostatkov vkladov, čo viac ako kompenzovalo vyššie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/bank-of-america-bac-earnings-4q-2023.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.