Novinky

Európska komisia a EIF odštartovali pôsobenie Kapitálového nástroja pre obranu

0 0

2024-01-12 15:06:51 – (SITA.sk)

Európska komisia (EK) a Európsky investičný fond (EIF) odštartovali pôsobenie Kapitálového nástroja pre obranu. Spojili tak sily na zintenzívnenie obrany a bezpečnosti Európskej únie.

Táto iniciatíva, ktorú tvorí 100 miliónov eur z Európskeho obranného fondu a ďalších 75 miliónov eur z EIF, významne zväčší investičnú kapacitu EIF v podpore private equity fondov a venture capital fondov, ktoré sa zaoberajú technológiami dôležitými pre obranu. EK o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke.

Komisia predpokladá, že do fondov, ktoré podporí celkovou sumou 175 miliónov eur, priláka ďalšie súkromné…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/europska-komisia-a-eif-odstartovali-posobenie-kapitaloveho-nastroja-pre-obranu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.