Novinky

Voľby hlavy štátu na Taiwane vyhral kandidát vládnej Demokratickej pokrokovej strany

0 0

2024-01-13 20:48:51 – (SITA.sk)

Víťazom prezidentských volieb na Taiwane, ktoré sa konali v sobotu, sa stal kandidát vládnej strany Laj Čching-tche, ktorý získal viac ako 40 percent hlasov.

Laj odmieta snahy Pekingu o uplatnenie svojej suverenity nad Taiwanom, ktorý sa od Číny oddelil počas občianskej vojny v roku 1949. Jeho súper, voči Číne priateľskejší Chou Ju-ih z Kuomintangu, dostal hlasy od 33,5 percenta voličov.

V predvolebnej kampani síce dominovali aj domáce otázky, napríklad slabosť ekonomiky a drahé bývanie, ale prevážili výzvy vládnej Demokratickej pokrokovej strany na sebaurčenie, sociálnu spravodlivosť a na odmietnutie čínskych hrozieb.

Voľby v Taiwane

Podporovatelia taiwanského…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/volby-hlavy-statu-na-taiwane-vyhral-kandidat-vladnej-demokratickej-pokrokovej-strany/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.