Novinky

V potravinových obaloch sa objavujú zvláštne poznámky s konšpiračnými teóriami

0 0


Začalo sa to koncom decembra 2023, keď si obyvateľ amerického štátu Pensylvánia Joe Miller kúpil v obchode ako obvykle škatuľku svojich obľúbených cereálií, no keď si ich nasypal do misky, objavila sa v ňom malá poznámka s spolu s cereáliami vypadol veľmi zvláštny text.

V poznámke, ktorá pripomínala nejaký kód alebo šifru, bolo možné rozpoznať jednotlivé slová ako Disney, Oprah, čierne slnko, Musk, nacisti, mafia, Hamas, labyrint atď., čo je podobné témam mnohých konšpiračných teórií, ale niektoré riadky akoby nedávali zmysel.

Čo však Millera najviac vystrašilo, bolo, že krabica s cereáliami bola úplne zapečatená, to znamená, že bankovku nebolo možné vložiť do obchodu, a to sa zrejme stalo niekde v skoršej fáze výroby.

Miller sa na podivnú poznámku s „konšpiračnými teóriami“ okamžite sťažoval polícii, miestnej kancelárii FBI a tiež novinárom, no tí pôvodne obsah poznámky nezverejnili, aby „nezasiali paniku“.

Čoskoro sa však objavilo viac a viac ľudí ako Miller.

Našli poznámky s rovnakým „konšpiračným“ obsahom v rôznych potravinových a nepotravinových výrobkoch v rôznych mestách v štáte Pensylvánia a okolitých regiónoch.

Podľa novinárov im napísalo asi sto ľudí, že podobné poznámky našli v čokoláde, kozmetike a iných produktoch najmenej v šiestich rôznych obchodných reťazcoch.

Rovnaké poznámky sa našli v niektorých parkoch pripevnené na kôre stromov.

„Kto by si našiel čas na to, aby vzal nejaký drôt, omotal ho okolo stromu a pripevnil túto poznámku na kancelársku sponku. Je to strašidelné,“ hovorí jedna žena. „Vnútri je nejaký druh kódu, je to súčasť skladačky,“ hovorí miestny počítačový expert Spencer Rappaport.

„Vloženie (bankoviek) sa vyskytlo niekde medzi miestom výroby a miestom predaja, takže boli schopné preniknúť do krabice výrobcu bez toho, aby bola narušená jej integrita,“ hovorí šéf miestnej polície.

Kvôli týmto poznámkam sa na miestnych sociálnych sieťach takmer začala masová hystéria a úrady a FBI boli týmto fenoménom vážne znepokojené. Zatiaľ sa však neobjavili žiadne správy, ktoré by naznačovali, že sú blízko k riešeniu.

Originál článok: https://anomalien.com/strange-notes-with-conspiracy-theories-appear-in-food-packages/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.