Novinky

Zelenskyj a Sunak podpísali prvú bilaterálnu bezpečnostnú dohodu (video)

0 0

2024-01-12 17:22:26 – (SITA.sk)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a britský premiér Rishi Sunak podpísali bilaterálnu bezpečnostnú dohodu. Tá zostane v platnosti, kým sa Ukrajina nepridá k Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lídri podpísali dohodu počas Sunakovej piatkovej návštevy Kyjeva. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Dohoda je prvou zo série bezpečnostných dohôd dosiahnutých počas samitu NATO vo Vilniuse medzi Ukrajinou, členmi G7 a štátmi, ktoré sa k nim pridali. Zelenskyj sa pri podpisovaní vyjadril, že ak by záruky zakotvené v dohode dosiahli už v roku 1991, nezačala by sa súčasná…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zelenskyj-a-sunak-podpisali-prvu-bilateralnu-bezpecnostnu-dohodu-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.