Novinky

Microsoft vedie Apple ako najhodnotnejšiu verejnú spoločnosť na svete

0 0


Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook (vľavo) a generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella.

Reuters

Microsoft ukončila piatkovú obchodnú seansu v USA ako najhodnotnejšia verejne obchodovaná spoločnosť, prekonala Apple po krátko prevýšenie výrobcu iPhone počas vnútrodenného štvrtkového obchodovania.

Akcie Microsoftu za týždeň vzrástli o viac ako 3 %, čím sa trhová kapitalizácia spoločnosti dostala na 2,89 bilióna dolárov, zatiaľ čo akcie spoločnosti Apple klesli o viac ako 3 %, čím sa ich ocenenie znížilo na 2,87 bilióna dolárov.

James Cordwell, analytik Redburn Atlantic Equities znížená klasifikácia Apple sa v stredu od nákupu neutrálne odvolával na „malý priestor pre rast v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov“ v raste iPhone a „očakávaný ohromujúci marcový štvrťrok“.

Apple povedal štvrtok že bývalý viceprezident Al Gore budúci mesiac odíde z predstavenstva spoločnosti po tom, čo pôsobil ako riaditeľ od roku 2003.

Microsoft medzitým dostal vo štvrtok hlasovanie o dôvere po prediskutovaní svojich schopností umelej inteligencie s vývojármi na podujatí v San Franciscu. Analytici Piper Sandler povedali klientom v poznámke, že ich „povzbudila dynamika okolo najvyspelejších produktov AI“ a spomenuli, že návštevnosť webových stránok GitHub sa zrýchlila rok od roku už tri mesiace po sebe. Analytici majú ekvivalent nákupného ratingu akcií Microsoftu.

Apple bol najhodnotnejšou verejnou spoločnosťou viac ako rok, po krátkych obdobiach, keď toto vyznamenanie držali Saudi Aramco a Microsoft.

SLEDOVAŤ: Čierny kôň AI

Temný kôň AI: Prečo by Apple mohol vyhrať ďalší vývoj pretekov v zbrojení AI


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/microsoft-tops-apple-in-market-cap-at-fridays-close.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.