Novinky

Supervolebný rok 2024 privedie k voľbám vyše polovicu svetovej populácie

0 0

2024-01-13 09:33:03 – (SITA.sk)

Supervolebný rok 2024 privedie k voľbám vyše polovicu svetovej populácie. Svet sa po voľbách v 80 krajinách sveta zmení. Voľby čakajú USA, Rusko aj Európsky parlament.

K volebným urnám sa dostane zhruba 52 percent svetovej populácie, pričom taký silný volebný rok najbližšie zažijeme pravdepodobne najskôr v roku 2048, informuje portál o dianí v Európskej únii Euractiv.sk. Na Slovensku sa budú v tomto roku konať okrem eurovolieb aj prezidentské voľby.

Kto v europarlamente stratí?

Prvé prognózy hovoria o tom, že vo voľbách do Európskeho parlamentu by najväčšiu stratu mohli utrpieť okrem najväčších frakcií ľudovcov a socialistov hlavne zelení, zatiaľ čo posilniť by mohli konzervatívne a ultrapravicové europarlamentné skupiny.

Viac o…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/supervolebny-rok-2024-privedie-k-volbam-vyse-polovicu-svetovej-populacie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.