Novinky

Sociálna situácia politických väzňov na Slovensku je značne horšia ako v Česku, žiadajú odstrániť diskrimináciu

0 0

2024-01-13 19:50:05 – (SITA.sk)

Sociálna situácia politických väzňov na Slovensku je značne horšia v porovnaní s Českom. Upozornilo na to Svetové združenie bývalých politických väzňov (SZBPV), ktoré v tejto veci zaslalo žiadosť o nápravu predsedovi vlády Robertovi Ficovi (Smer-SD). Združenie tvrdí, že bývalé vlády prijatím niektorých zákonov veľakrát len oneskorene reagovali na kroky českej vlády.

Diskriminácia slovenských politických väzňov sa podľa združenia ešte viac prehĺbila prijatím novely zákona o príplatku k dôchodku politickým väzňom v roku 2020 počas vlády Igora Matoviča (hnutie Slovensko).

Odstránenie antisociálnej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/socialna-situacia-politickych-vaznov-na-slovensku-je-znacne-horsia-ako-v-cesku-ziadaju-odstranit-antisocialnu-diskriminaciu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.