Novinky

Scaramucci hovorí, že rok 2023 bol najlepším rokom pre jeho kryptofondy

0 0


Scaramucci hovorí, že rok 2023 bol najlepším rokom pre jeho kryptofondy, nakúpi bitcoinové ETF

Anthony Scaramucci, zakladateľ a generálny riaditeľ SkyBridge Capital, vo štvrtok uviedol, že americká Komisia pre cenné papiere a burzu schválenie prvých spotových bitcoinových fondov obchodovaných na burze treba vnímať ako prelomový moment bitcoin.

V rozhovore s Arjunom Kharpalom z CNBC vo švajčiarskom lyžiarskom meste St. Moritz Scaramucci povedal, že jeho hedžový fond so sídlom v New Yorku si nečakane užil svoj najlepší zaznamenaný rok v roku 2023, po „prírastkovom nákupe“ bitcoinov, éter a solana.

Bývalý riaditeľ komunikácie Bieleho domu uviedol, že po návrate nárazníkov v minulom roku nasledoval „veľmi brutálny“ rok 2022.

„Chcem povedať, počúvajte, rok 2022 bol pre nás najhorší, rok 2023 bol pre nás náhodou najlepší. Boli to teda najlepšie a najhoršie časy, ale myslím si, že toto je skutočne veľký prielom pre bitcoin ako digitálne aktívum. “ povedal Scaramucci.

Jeho komentáre prichádzajú krátko po tom, ako SEC schválila zmeny pravidiel, ktoré umožnia vytváranie fondov obchodovaných na burze bitcoinov v USA.

Dlho očakávané rozhodnutie, ktoré umožní pravidelným investorom prístup ku kontroverznej a volatilnej kryptomene, považujú obhajcovia za prelomovú udalosť v adopcii kryptomeny hlavným finančným prúdom.

Predpovedalo sa, že bitcoin dosiahne nové historické maximum

„Myslím si, že je to oveľa širší príbeh o digitálnom vlastníctve vo všeobecnosti a myslím si, že bitcoin pravdepodobne dosiahne svoje historické maximum pred koncom roka a pravdepodobne prekoná svoje historické maximum v tomto období budúceho roka,“ Povedal Scaramucci.

Predchádzajúci historické maximum bitcoinu bola v novembri 2021 pripísaná na necelých 69 000 dolárov.

Cena bitcoinu sa v roku 2022 prepadlakeďže projekty zlyhali, bankroty zaplavili priemysel a veľkých hráčov ako napr kryptoburza a FTX čelili trestnému vyšetrovaniu v Spojených štátoch

Bitcoin potom v roku 2023 vzrástol o viac ako 150 %, pričom veľkú časť tohto nárastu spôsobilo nadšenie okolo ETF.

“SEC je očividne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/bitcoin-scaramucci-says-2023-was-the-best-year-for-his-crypto-funds.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.