Novinky

Premnoženie šeliem, adaptácia lesov aj stabilizácia cien potravín. Takáč diskutoval s českým kolegom Výborným (foto)

0 0

2024-01-13 18:10:23 – (SITA.sk)

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) sa stretol s českým kolegom Marekom Výborným a diskutoval o aktuálnych témach v oblasti pôdohospodárstva.

Ako informoval odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, šéfovia slovenského a českého agrorezortu sa venovali napríklad lesníckym témam, ako je napríklad adaptácia lesov na klimatickú zmenu, či príprava implementácie nariadenia v boji proti odlesňovaniu.

„Je potrebné tým riešiť premnožené množstvo raticovej zveri. Na Slovensku pripravujeme novelizáciu zákona o poľovníctve a pán minister ma informoval, že tiež ho čaká tento ťažký boj,“ uviedol agrominister Takáč. V diskusii sa venovali i premnožeiu veľkých šeliem, ako je vlk dravý či…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasvidiek/premnozenie-seliem-adaptacia-lesov-aj-stabilizacia-cien-potravin-takac-diskutoval-s-ceskym-kolegom-vybornym-foto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.