Novinky

Časť pracujúcich by mohla platiť nižšie odvody a mať vyšší čistý príjem, návrh prerokuje parlament

0 0

2024-01-13 17:05:21 – (SITA.sk)

Poslanci za Progresívne Slovensko predložili do parlamentu návrh novely zákona o zdravotnom poistení, ktorým sa má od začiatku budúceho roka znížiť odvodové zaťaženie pre nízkopríjmové skupiny zamestnancov.

Schválením ich návrhu by sa zvýšila odvodová odpočítateľná položka zo zdravotných odvodov. Parlament sa bude týmto návrhom zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 30. januára tohto roka.

Odvodová odpočítateľná položka

V súčasnosti odvodová odpočítateľná položka dosahuje 4 560 eur ročne, resp. 380 eur mesačne. Táto suma podľa progresívcov zohľadňuje minimálnu mzdu v čase zavedenia položky, avšak od…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/cast-pracujucich-by-mohla-platit-nizsie-odvody-a-mat-vyssi-cisty-prijem-navrh-prerokuje-parlament/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.