Novinky

Japonsko chce pre investorov vyššie výnosy – tu je to, čo robí

0 0


Vlajka Japonska na tmavomodrom pozadí. 3D render

Da-kuk | E+ | Getty Images

Japonsko zintenzívňuje úsilie, aby zabezpečilo, že jeho kótované spoločnosti budú v tomto roku efektívnejšie pri rozdeľovaní kapitálu a zvýšia návratnosť akcionárov.

Prevádzkovateľ tokijskej burzy vyjde v pondelokjej prvý mesačný zoznam verejných spoločností, ktoré zdieľali svoje plány na optimalizáciu riadenia kapitálu s cieľom zvýšiť výnosy pre svojich investorov.

Japonská vláda a TSE majú tiež v práci plány na zvýšenie nezávislosti predstavenstva spoločnosti a zastúpenie žien.

„Nie je to len tokijská burza, ale celá japonská vláda práve teraz presadzuje lepšie riadenie spoločností,“ povedal Toru Yoshikawa, profesor obchodu na univerzite Waseda v Tokiu.

Tokijská burza cenných papierov vstupuje do druhého roku reforiem správy a riadenia spoločností, ktoré sa začali v marci minulého roka, riadením kótovaných spoločností, ktorých akcie sa obchodujú pod pomerom ceny k účtovnej hodnote 1 – čo naznačuje, že svoj kapitál možno nevyužíva efektívne. — do “vyhovieť alebo vysvetliť.”

To je len jedna časť slov premiéra Fumia Kishidu širšia zástava transformovať Japan Inc na atraktívnu investičnú ponuku pre cudzincov a japonských investorov.

V odvážnom kroku, ktorého cieľom je povzbudiť svojich občanov, aby presmerovali svoje úspory na investície, Japonsko prepracovalo svoj individuálny sporiaci účet Nippon (NISA), aby boli všetky investície v rámci tohto programu oslobodené od dane po celú dobu života investora s účinnosťou od tohto mesiaca.

Do Tokia prichádza veľa investícií, hovorí Japan Exchange

Týmto krokom padá aj povinnosť japonskej vlády zabezpečiť stabilné a spoľahlivé výnosy od japonských spoločností.

Tieto opatrenia majú vplyv aj na širšiu ekonomickú agendu Japonska, ako je správanie firiem pri stanovovaní miezd a snaha premeniť tretiu najväčšiu svetovú ekonomiku, ktorá sa utápa v deflácii…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/japan-wants-higher-returns-for-investors-heres-what-its-doing.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.