Novinky

Google vám môže umožniť vybrať si, ktoré z jeho služieb sú prepojené vďaka EÚ

0 0Kredit: Damien Wilde / Úrad pre Android
  • Google umožní používateľom zrušiť prepojenie služieb Google, ktoré používajú, aby boli v súlade so zákonom EÚ o digitálnom trhu.
  • Používatelia sa budú môcť rozhodnúť, keď DMA nadobudne účinnosť 6. marca 2024.
  • Google varuje, že niektoré funkcie, ktoré zdieľajú údaje v rámci služieb Google, môžu byť po odpojení obmedzené alebo nedostupné.

V tomto roku sa pravidlá zákona EÚ o digitálnych trhoch (DMA) začnú uplatňovať na spoločnosti, ktoré boli považované za strážcov – ako Google a Apple. Google teraz podrobne popísal, ako bude dodržiavať DMA, a mohlo by to mať vplyv na to, ako používate služby ako YouTube, Google Play a ďalšie.

Google zverejnil podporný dokument s názvom „O DMA a vašich prepojených službách“. Predmetný dokument vysvetľuje, že keď DMA nadobudne platnosť 6. marca 2024, používatelia budú môcť odpojiť svoje služby Google, ak budú chcieť. Tieto služby zahŕňajú:

Zdroj: https://www.androidauthority.com/google-services-dma-3402702/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.