Novinky

Dočasnú ochranu v Únii malo takmer 4,3 milióna Ukrajincov, počet utečencov stúpol najmä v Nemecku

0 0

2024-01-13 06:58:45 – (SITA.sk)

Dočasnú ochranu v členských krajinách Európskej únie malo k záveru novembra 4,27 milióna obyvateľov Ukrajiny, ktorí utiekli v dôsledku ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Z toho na Slovensku bolo 113 110 ukrajinských utečencov. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najviac utečencov z Ukrajiny na konci novembra bolo v Nemecku, a to 1,235 milióna, čiže 28,9 percenta z celkového počtu. Nasledovalo Poľsko s 955 110 ukrajinskými utečencami, čo bolo 22,73 percenta celkového počtu, a Česká republika s 369 330 utečencami (8,6 %).


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/docasnu-ochranu-v-unii-malo-takmer-43-miliona-ukrajincov-pocet-utecencov-stupol-najma-v-nemecku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.