Novinky

Kto sú Húsíovia? Skupina podporovaná Iránom sa dostala do centra pozornosti globálnej pozornosti

0 0


SANA'A, JEMEN – 3. DECEMBER: Členovia stráže vojenských špeciálnych síl riadených Houthi počas pohrebného sprievodu bojovníkov Houthi v mešite Al-Sha'ab 3. decembra 2023 v Sana'a v Jemene. (Foto: Mohammed Hamoud/Getty Images)

Mohammed Hamoud | Getty Images Novinky | Getty Images

Americké a britské sily podnikli nálety na ciele povstalcov Houthi v Jemene v reakcii na opakované útoky Iránom podporovanej skupiny na lode v Červenom mori.

Americké letectvo vo štvrtok zaútočilo na viac ako 60 cieľov na 16 miestach militantov Houthi, vrátane odpaľovacích rakiet, výrobných zariadení a radarových systémov. Ústredné velenie USA.

Uviedla, že pri útokoch bolo použitých viac ako 100 presne navádzanej munície údajne zabil najmenej päť ľudí a šesť zranil.

„Vojenské sily USA – spolu so Spojeným kráľovstvom a s podporou Austrálie, Bahrajnu, Kanady a Holandska – úspešne podnikli údery proti niekoľkým cieľom v Jemene, ktoré použili povstalci Houthi na ohrozenie slobody plavby v jednej z najdôležitejších oblastí sveta. vodné cesty,“ prezident Joe Biden povedal.

Štrajky prichádzajú po Húsíoch vzdoroval varovaniu zastaviť zameriavanie medzinárodných námorných plavidiel v Červenom mori, ktorá spôsobila zmätok v globálnom obchode.

Kto sú Húsíovia Jemenu?


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/who-are-the-houthis-iran-backed-group-thrust-into-global-spotlight.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.