Novinky

Cena éteru stúpa v nádeji na ETH ETF – ale schváli to SEC?

0 0


USA konečne schválili bitcoinový ETF.  Tak čo ďalej?

St. Moritz, ŠVAJČIARSKO – Americký prezident pre cenné papiere a burzu Gary Gensler vypálil varovné výstrely do kryptopriemyslu, čím vyvolal pochybnosti o tom, či sú digitálne mince éter pôjde ďalej po stopách bitcoin získať súhlas pre fond obchodovaný na burze.

Po schválení bitcoinového ETF sa ceny za ether – token spojený s Ethereom – stúpli na najvyššiu úroveň od mája 2022.

Bolo to preto, že investori vsádzajú na éterový – alebo ETH – ETF, ktorý ako ďalší dostane SEC. Agentúra má rozhodnúť o spotových žiadostiach o ETH ETF začiatkom mája. BlackRock, Invesco, Ark a VanEck patria medzi firmy v rade na schválenie, ako aj Grayscale.

SEC je dlhodobo odporcom kryptomien a jej schválenie bitcoin ETF nijako zásadne nezmenilo jej postoj. Po rozhodnutí ETF Gensler vydal vyhlásenie, v ktorom bitcoin označil za „špekulatívny“ a uviedol, že by mohol byť použitý na „nezákonné“ účely.

Jeden komentár zalial studenou vodou nádeje na ETH ETF.

“Dôležité je, že dnešná akcia Komisie je spojená s ETP držiacimi jednu nezabezpečenú komoditu, bitcoin. V žiadnom prípade by to nemalo signalizovať ochotu Komisie schváliť kótovacie štandardy pre cenné papiere krypto aktív,” povedal Gensler v stredu po rozhodnutí SEC o ETF.

Kryptomeny ako komodity alebo cenné papiere?

V USA prebieha dlhotrvajúca diskusia o tom, či sú kryptomeny klasifikované ako cenné papiere alebo ako komodity. Kľúčom k Genslerovým komentárom bola jeho zmienka, že status bitcoinu ako „nebezpečnostnej komodity“ bol jedným z dôvodov, prečo SEC súhlasila so schválením ETF.

Gensler objasnil, že „prevažná väčšina krypto aktív sú investičné zmluvy, a teda podliehajú federálnym zákonom o cenných papieroch,“ podľa názoru SEC.

To komplikuje záležitosti pre ETH ETF.

“Jeden rozdiel, ktorý si myslím…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/ether-price-spikes-on-hope-of-eth-etf-but-will-the-sec-approve-it.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.