Novinky

Bitcoin sa vyšplhal na 2-ročné maximum 49 000 dolárov, potom sa rozbehne ako debut krypto ETF

0 0


Bitcoinové spotové ETF sú „najväčšou udalosťou pre krypto za posledné roky,“ hovorí zakladateľ DACFP Ric Edelman

Bitcoin vzrástol vo volatilnom obchodovaní vo štvrtok po Komisii pre cenné papiere a burzu dal zelenú pre vôbec prvé spotové bitcoinové ETF, ktoré sa budú obchodovať v USA, ako sa očakávalo.

Podľa Coin Metrics bola kryptomena naposledy o 1 % na úrovni 46 289,15 USD. Predtým sa vyšplhala nad 49 000 USD a dosiahla úrovne, ktoré neboli zaznamenané od decembra 2021. Medzitým cena éter vyskočil o 5 % na maximum z mája 2022. Naposledy sa obchodoval za 2 594,60 USD.

Schválenie ETF je prelomovým víťazstvom pre kryptopriemysel, ktorý sa prvýkrát snažil spustiť bitcoinové ETF pred viac ako 10 rokmi. Odvtedy sa začal budovať optimizmus Grayscale's veľké právne víťazstvo proti SEC v auguste kvôli odmietnutiu regulátora nechať ho premeniť svoj ľud Bitcoin Trust (GBTC) do ETF. Cena vlajkovej kryptomeny sa odvtedy zvýšila o 80 %.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Bitcoin vymaže predchádzajúce straty po tom, čo SEC schválila bitcoinové ETF

Po rozhodnutí SEC bitcoin spočiatku klesol, ako očakávali mnohí obchodníci. Hoci objem prílevu do nových fondov sa ešte len uvidí, stále sa všeobecne očakáva, že bitcoinové ETF poženú dopyt – a v konečnom dôsledku aj cenu – po bitcoinech vyššie.

“Očakávala by som, že bitcoin poskočí,” povedala Sylvia Jablonski, generálna riaditeľka a investičná riaditeľka Defiance ETFs. “V minulosti, keď ETF prišli na trh s konkrétnou témou, človek často vidí nárast podkladového aktíva, predaj noviniek po uvedení na trh a potom pomalšie a stabilnejšie zotavenie.”

“V najbližších dňoch by som veľa z týchto pohybov ceny bitcoinov neurobila, ale myslím si, že schválenie povedie k nejakému dlhodobejšiemu zhodnoteniu ceny,” dodala. „Obchodovanie na burze, bez digitálnej peňaženky a (a) úschovy podobnej akýmkoľvek iným produktom fondu robí vystavenie bitcoinov oveľa zaujímavejším pre inštitúcie s býčími názormi na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/bitcoin-falls-ether-surges-after-sec-greenlights-launch-of-us-bitcoin-etfs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.