Novinky

Americký akciový trh uzavrel zmiešane, darilo sa akciám energetických spoločností

0 0

2024-01-13 11:59:13 – (SITA.sk)

Americký akciový trh v piatok uzavrel zmiešane. Očakávania, že centrálna banka USA zredukuje úroky, podporila správa, ktorá ukázala, že inflácia amerických výrobných cien je slabšia, ako sa predpokladalo.

Banka JPMorgan Chase však klesla o 0,7 percenta a akcie leteckého prepravcu Delta Air Lines zlacneli o 9 percent. Darilo sa akciám energetických spoločností, keďže zdražela ropa. Firma Valero Energy si pripísala 2,8 percenta a spoločnosť Marathon Oil stúpla o dve percentá.

Index S&P 500 vzrástol o 0,1 percenta na 4 783,83 bodu a technologický Nasdaq si prilepšil o necelých 0,1 percenta na 14 972,76 bodu. Priemyselný index…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/americky-akciovy-trh-uzavrel-zmiesane-darilo-sa-akciam-energetickych-spolocnosti/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.