Novinky

Vysoké Tatry si vyžiadali životy dvoch poľských turistov, na vine bola aj lavína (foto)

0 0

2024-01-11 15:00:37 – (SITA.sk)

Vysoké Tatry si vyžiadali obete, pri dvoch stredajších nehodách tam zomreli dvaja poľskí turisti. Informovala o tom vo štvrtok Horská záchranná služba (HZS).

Nálezy telesných pozostatkov

Kým za smrťou prvého bol zrejme pád so strhnutou doskovitou lavínou, druhý s najväčšou pravdepodobnosťou neprežil pád z hrebeňa v náročných zimných podmienkach. Nález telesných pozostatkov v oblasti pod Batizovským žľabom v Batizovskej doline nahlásil ešte v stredu v popoludňajších hodinách náhodný turista.

Prostredníctvom aplikácie HZS odoslal aj presnú polohu miesta nálezu. So slovenskými horskými záchranármi sa následne spojili ich…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vysoke-tatry-si-vyziadali-obete-pady-kvoli-lavine-a-narocnym-zimnym-podmienkam-neprezili-dvaja-polski-turisti-foto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.