Novinky

Tankerové spoločnosti dočasne zastavili dopravu smerom k Červenému moru po amerických náletoch na Houthis

0 0


Egypťan sedí a je zmrzlinu, keď sleduje medzinárodné nákladné a tankerové lode prechádzajúce Suezským prieplavom

Scott Nelson | Getty Images

Niekoľko veľkých svetových tankerových spoločností v piatok zastavilo dopravu smerom k Červenému moru po amerických a britských náletoch na militantov Houthi v Jemene, ktorí sú spojencami Iránu.

Hafnia, Búrka a Stena Bulk potvrdili, že zastavili dopravu smerom k kľúčovej obchodnej bráne v reakcii na odporúčanie od Spojených námorných síl, mnohonárodnej koalície vedenej USA.

“Vzhľadom na tento vývoj a v súlade s odporúčaniami odborníkov sme sa rozhodli okamžite zastaviť všetky lode smerujúce k alebo v rámci postihnutej blízkosti,” povedala pre CNBC hovorkyňa Hafnie Sheena Williamson-Holt.

Hafnia, Torm a Stena Bulk patria medzi najväčších svetových prevádzkovateľov tankerov na prepravu ropných produktov, podľa internetovej stránky spoločností.

Mnohonárodná koalícia odporučila lodiam, aby sa vyhli tranzitu cez prieliv Bab el-Mandeb „niekoľko dní“, uvádza sa vo vyhlásení Medzinárodná asociácia nezávislých vlastníkov tankerov.

„Situácia je dynamická a lode by mali zvážiť, či sa budú držať mimo oblasti, kým sa uskutoční obdobie zhodnotenia situácie až do soboty 13. januára,“ uviedla asociácia tankerov.

Prieliv Bab el-Mandeb spája Adenský záliv s Červeným morom. Podľa obchodnej analytickej firmy Kpler sa Červeným morom denne prepraví okolo 7 miliónov barelov ropy a produktov.

West Texas Intermediate futures prudko vzrástli o viac ako 4 % na 75,25 USD, zatiaľ čo Brent sa predtým v relácii dotkol 80,75 USD. Referenčné hodnoty sa odvtedy stiahli, keď sa americká ropa obchodovala za 72,89 USD za barel a Brent sa obchodoval za 78,53 USD.

„Trh bude čakať, či uvidíme, či sa toto rozšírenie na významnú vodnú cestu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/tanker-companies-temporarily-halt-traffic-toward-red-sea-after-us-airstrikes-on-houthis.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.