Novinky

Staré hviezdy môžu byť najlepším miestom na hľadanie mimozemského života

0 0


Výskumníci študovali niekoľko hviezd podobných Slnku a zistili, že existuje vyššia pravdepodobnosť objavenia vyspelých mimozemských civilizácií v blízkosti niektorých z nich. Phys.

Vedci prvýkrát objavili planétu obiehajúcu okolo hviezdy podobnej Slnku s názvom 51 Pegasi v roku 1995. Nové pozorovania tejto hviezdy, publikované nedávno, naznačujú, že súčasné magnetické prostredie okolo nej môže byť obzvlášť priaznivé pre rozvoj komplexného života.

Keď sa objavia hviezdy podobné Slnku, zvyčajne majú vysokú rýchlosť rotácie okolo svojej osi.

V dôsledku vysokej rýchlosti rotácie hviezdy podobné Slnku generujú silné magnetické polia, čo vedie k neustálym prúdom nabitých častíc a škodlivému žiareniu smerujúcemu na susedné planéty.

V priebehu miliárd rokov sa však rotácia hviezdy postupne spomaľuje, dochádza k javu nazývanému magnetické brzdenie. Je potrebné poznamenať, že s poklesom rýchlosti otáčania sa magnetické pole hviezdy oslabuje.

Predtým sa predpokladalo, že magnetické brzdenie je nekonečný proces, ale nový výskum spochybňuje tento predpoklad.

Výskum naznačuje, že najlepším miestom na hľadanie života, vrátane pokročilého života, mimo našej slnečnej sústavy môžu byť planéty obiehajúce okolo starých hviezd a hviezd stredného veku.

Predvolený obrázok Predvolený obrázok

Jake Carter

Jake Carter je novinár a najplodnejší spisovateľ, ktorý bol od detstva fascinovaný vedou a nevysvetliteľný.

Nebojí sa spochybniť oficiálne naratívy a odhaliť zásterky a lži, ktoré nás držia v temnote. Vždy sa chce podeliť o svoje zistenia a postrehy s čitateľmi anomalien.com, webovej stránky, ktorú vytvoril v roku 2013.

Originál článok: https://anomalien.com/old-stars-may-be-the-best-place-to-search-for-alien-life/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.