Novinky

Stovky pracovných miest sa týkajú strojárstva a hardvéru

0 0


Ústredie spoločnosti Google v Mountain View, Kalifornia, 30. januára 2023.

Marlena Sloss | Bloomberg | Getty Images

Google prerušila niekoľko stoviek pracovných miest v spoločnosti v stredu neskoro večer, pretože spoločnosť naďalej presadzuje efektivitu a zameriava sa na svoje „najväčšie produktové priority“, potvrdil hovorca pre CNBC.

Prepúšťanie bude mať vplyv na zamestnancov v hardvérových a centrálnych inžinierskych tímoch spoločnosti Google, ako aj na pracovníkov služby Google Assistant, jej hlasom aktivovaného softvérového produktu. Zasiahnuté boli aj ďalšie časti spoločnosti, uvádza Google.

Akcie spoločnosti Alphabet, ktorá vlastní Google, vo štvrtok uzavreli pokles o menej ako 1 %.

Oznámenie predstavuje najnovšie úsilie o znižovanie nákladov v spoločnosti Google, ktorá sa snaží udržať na uzde dramatický rast počtu zamestnancov, ktorý sledovala počas pandémie. Minulý rok v januári Google znížil počet svojich zamestnancov 12 000 ľudíalebo približne 6 % jej zamestnancov na plný úväzok. Spoločnosť urobila ďalšie škrty nábor a spravodajské divízie neskôr v roku.

Spoločnosť Google tiež posunula svoje zameranie na uprednostňovanie vývoja v oblastiach, ako je umelá inteligencia, a uviedla na trh produkty, ako je chatbot Bard a veľký jazykový model Blíženci ako to preteká držať krok s konkurentmi ako Microsoft a Amazon.

„Aby sme sa dostali k týmto príležitostiam čo najlepšie, v priebehu druhej polovice roku 2023 niekoľko našich tímov vykonalo zmeny, aby sa stali efektívnejšími a lepšie pracovali a aby zosúladili svoje zdroje s najväčšími produktovými prioritami,“ povedal hovorca Google pre CNBC. vyhlásenie. “Niektoré tímy pokračujú vo vykonávaní týchto druhov organizačných zmien, ktoré zahŕňajú niektoré globálne eliminácie rolí.”

Praskne bublina pre technologických pracovníkov?

Google minulý rok výrazne obmedzil aj programy zamerané na diverzitu, spravodlivosť a začlenenie, Našlo sa CNBC.

Zväz abecedných pracovníkov vyjadril sklamanie o najnovšom kole prepúšťania v spoločnosti Google vo vyhlásení pre X, predtým známe ako…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/google-layoffs-hundreds-of-jobs-cut-across-engineering-and-hardware.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.