Novinky

Poľský prezident Duda znova udelí milosť dvom politikom, ktorých zatkla polícia. Pôvodnú milosť zrušil najvyšší súd

0 0

2024-01-11 18:14:47 – (SITA.sk)

Poľský prezident Andrzej Duda vo štvrtok oznámil, že plánuje znova udeliť milosť dvom politikom, ktorých v utorok zatkla polícia v prezidentskom paláci, kde boli po väčšinu dňa pod ochranou.

Prípad bývalého ministra vnútra Mariusza Kamińského a jeho námestníka Macieja Wąsika je v centre potýčky medzi novou proeurópskou poľskou vládou a jej konzervatívnou predchodkyňou, ktorej je prezident spojencom.

Milosť žiadali manželky

Kamińského a Wąsika odsúdili za zneužitie moci za činy v roku 2007 a Duda ich v roku 2015 omilostil.

Najvyšší súd v Poľsku však vlani v júni rozhodol, že milosť je neplatná, pretože ju Duda udelil počas odvolacieho konania mužov, a teda predtým, než usvedčenie bolo konečné. V decembri politikov odsúdili na…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/polsky-prezident-duda-znova-udeli-milost-dvom-politikom-ktorych-zatkla-policia-povodnu-milost-zrusil-najvyssi-sud/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.