Novinky

Akciové trhy: Tá lepkavá inflácia

0 0


Spotrebitelia nakupujú 12. decembra 2023 potraviny v maloobchodnom reťazci v Rosemead v Kalifornii.

Frederic J. Brown | AFP | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Cenové tlaky pretrvávajú
Správa o inflácii za december ukázala spotrebiteľské ceny
zvýšili viac, ako sa očakávalo. Podľa údajov ministerstva práce CPI v decembri vzrástol o 0,3 %, čo je o niečo viac, ako sa očakávalo zvýšenie o 0,2 %. Na ročnej báze CPI medziročne vzrástol o 3,4 %, čo je tiež nad rastom 3,2 %, ktorý predpovedali ekonómovia v prieskume Dow Jones. Nárast cien spôsobili najmä vyššie náklady na prístrešky.

Ploché zásoby
americké akcie skončil vo štvrtok presne okolo rovnej čiary, keďže mierne vyššie než očakávané údaje o inflácii držali na uzde akékoľvek veľké pohyby. Európy Stoxx 600 skončilo nižšie pre tretí deň po sebes podielmi Marks & Spencer klesol na dno indexu po tom, čo britský maloobchodník označil „krátkodobé“ výzvy.

Bitcoinové ETF idú!
Bitcoinový burzový fond mal svoj debut na amerických burzách vo štvrtok, sledovanie divokých výkyvov cien volatilnej kryptomeny. Bolo tam asi 11 ETF, ktoré sa začali obchodovať po americkej komisii pre cenné papiere a burzy schválené nedávna zmena pravidiel vrátane Bitcoin Trust v odtieňoch šedej a iShares Bitcoin Trust v rámci ktorej si vymenili ruky desiatky miliónov akcií.

Technologické prepúšťanie
Investori boli vo štvrtok tiež svedkami série prepúšťaní v technologických spoločnostiach. V stávke, že sa zameria na svoje „najväčšie produktové priority“, nadriadený Google Abeceda prepustený niekoľko stoviek zamestnancov. Discord, populárna služba posielania správ, ktorú používajú hráči, tiež…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/stock-markets-that-sticky-inflation.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.