Novinky

Pellegrini v pondelok vyhlási voľbu na miesto sudcu ústavného súdu, diskutoval aj s Fiačanom (video+foto)

0 0

2024-01-12 18:04:42 – (SITA.sk)

Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) vyhlási v pondelok 15. januára voľbu na uvoľnené miesto sudcu ústavného súdu, ktoré vzniklo po odchode sudkyne Jany Laššákovej.

Šéf parlamentu o tom informoval na tlačovom brífingu po stretnutí s predsedom Ústavného súdu (ÚS) SR Ivanom Fiačanom v Košiciach. Dodal, že o tom informoval i samotného Fiačana.

Rozhodnutie bude na poslancoch

Rozhodnutie je podľa Pellegriniho pripravené, plánuje ho podpísať ešte v piatok a voľba bude vypísaná s účinnosťou od 15. januára.

„Samozrejme, potom už bude na Národnej rade, či sa podarí sudcu zvoliť, pretože po novele pani ministerky Kolíkovej sa musí v prvom, a ešte asi aj v druhom kole, voliť ústavnou väčšinou. Ale zákon, samozrejme,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pellegrini-v-pondelok-vyhlasi-volbu-na-miesto-sudcu-ustavneho-sudu-diskutoval-aj-s-fiacanom-videofoto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.