Novinky

Kryptoví býci vidia, že bitcoin letí na 100 000 dolárov so schválením ETF

0 0


Kryptomenoví býci tvrdia, že bitcoin by mohol tento rok vzrásť na viac ako 100 000 dolárov po tom, čo Komisia pre cenné papiere a burzu USA urobila kľúčový krok na schválenie vôbec prvého amerického spotového fondu obchodovaného na burze bitcoinov.

Niekoľko kryptoinvestorov, s ktorými CNBC hovorilo, uviedlo, že vidia, že top svetová kryptomena stúpa v roku 2024, keďže účinky schválenia bitcoinového ETF, ktoré by diverzifikovalo okruh investorov, ktorí môžu získať expozíciu voči kryptomene, sa začínajú prejavovať čoraz zreteľnejšie.

Cena bitcoinu sa veľmi nepohla, odkedy prišla správa o schválení SEC ETF, vďaka ktorému agentúra dala zelenú 11 produktom.

Regulačný orgán schválil zmeny pravidiel, ktoré umožnia vytvorenie ETF, ale zdôraznil, že tento krok „by v žiadnom prípade nemal signalizovať ochotu Komisie schváliť kótovacie štandardy pre cenné papiere kryptoaktív“.

Ceny na to výrazne zareagovali od stredajšieho kroku SEC. Cena bitcoinu sa v piatok obchodovala na úrovni 46 118 USD za kus, čo predstavuje pokles o približne 0,4 %.

to krátko prekonal 49 000 dolárov na úrovne, ktoré neboli zaznamenané od decembra 2021.

V priebehu času sa však očakáva, že ETF v spojení s ďalším vývojom v kryptosvete budú viesť k výrazným vzostupným pohybom bitcoinu.

Čo je to bitcoinový ETF?

Scaramucci hovorí, že rok 2023 bol najlepším rokom pre jeho kryptofondy, nakúpi bitcoinové ETF


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/crypto-bulls-see-bitcoin-flying-to-100000-with-etf-approval.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.