Novinky

Panika v Bruseli: Bude Orbán europrezidentom? Vyplašení Fíni už zbierajú podpisy na pozastavenie hlasovacieho práva Maďarska

0 0

2024-01-11 14:59:54 – (SITA.sk)

Predseda Európskej rady Charles Michel avizoval, že bude kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Maďarský premiér Viktor Orbán by sa tak mohol zmocniť veľkého vplyvu počas polročného maďarského predsedníctva v Rade EÚ.

Michel informoval, že v prípade zvolenia plánuje zaujať svoje miesto v Európskom parlamente v polovici júla. Lídri EÚ sa následne budú musieť rýchlo dohodnúť na obsadení uvoľneného postu šéfa Európskej rady. Ak tak neurobia, zasadnutia Rady povedie Viktor Orbán, ktorého krajina v júli prevezme rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ, píše Politico.

Podpisová akcia proti Orbánovi

O tom, že v Bruseli narastá panika z nadchádzajúceho maďarského predsedníctva, informovala aj europoslankyňa za Smer-SD Katarína Roth…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/hu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.