Novinky

KDH navrhuje zvýšiť sociálnu ochranu opatrovateľov, štátny príspevok by dostávali dlhšie

0 0

2024-01-12 08:25:52 – (SITA.sk)

Poslankyne za KDH Martina Holečková a Andrea Turčanová predložili do parlamentu návrh novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia.

Novelou zákona chcú od začiatku budúceho roka zvýšiť sociálnu ochranu opatrovateľov osôb s ťažkým zdravotným postihnutím pre prípad, ak opatrovaná osoba zomrela. Parlament sa bude týmto návrhom zaoberať na schôdzi, ktorá sa začína 30. januára tohto roka.

Forma sociálnej ochrany

Úrady práce a sociálnych vecí v súčasnosti v prípade úmrtia opatrovanej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím poskytnú príspevok na opatrovanie za celý…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/kdh-navrhuje-zvysit-socialnu-ochranu-opatrovatelov-statny-prispevok-by-dostavali-dlhsie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.