Novinky

Japonci úspešne vyslali na obežnú dráhu satelit Optical-8, budú ním sledovať rakety KĽDR (video)

0 0

2024-01-12 16:39:12 – (SITA.sk)

Japonsko úspešne vyslalo na obežnú dráhu satelit na zbieranie informácií. Cieľom optického satelitu, ktorý je súčasťou úsilia Tokia o posilnenie vojenských kapacít, je sledovať pohyby vo vojenských lokalitách v Severnej Kórei a zlepšiť reakciu na prírodné katastrofy.

Satelit sa dostal na orbitu

Raketa H2A, za ktorej štartom je spoločnosť Mitsubishi Heavy Industries (MHI), vzlietla so satelitom Optical-8 z vesmírneho strediska Tanegašima. Vládne satelitné spravodajské centrum a MHI uviedli, že štart bol úspešný a satelit sa odpojil od rakety a dostal na plánovanú orbitu.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/japonci-uspesne-vyslali-na-obeznu-drahu-satelit-optical-8-budu-nim-sledovat-rakety-kldr-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.