Novinky

Citigroup znižuje 10 % pracovnej sily v rámci generálnej opravy generálneho riaditeľa Frasera

0 0


Jane Fraser, Citi, na WEF, Davos, 17. januára 2023.

Adam Galica | CNBC

Citigroup uviedla, že znižuje 10 % svojej pracovnej sily v snahe pomôcť zvýšiť výsledky a cenu akcií ohrozenej banky.

Približne 20 000 zamestnancov bude prepustených v „strednodobom horizonte“, uviedla v piatok Citigroup so sídlom v New Yorku. prezentáciu viazaný na zisk za štvrtý štvrťrok. Aj keď nebolo bezprostredne jasné, ako dlho to je, banka tento výraz predtým používala na označenie obdobia troch až piatich rokov.

Citigroup mala na konci roka 2023 približne 200 000 zamestnancov, s výnimkou mexických prevádzok, ktoré sú v procese budovania. Vytočili, podľa prezentácie.

CEO Citigroup Jane Fraserová v septembri oznámila rozsiahlu revíziu tretej najväčšej americkej banky podľa aktív. Od finančnej krízy v roku 2008 spoločnosť zaostávala svojimi kolegami, pretože Fraserovi predchodcovia si nevedeli poradiť s výdavkami a je najnižšou hodnotou spomedzi šiestich najväčších amerických bánk.

V novembri CNBC informovala, že manažéri a konzultanti zapojení do tohto úsilia – interne známi pod kódovým názvom „Projekt Bora Bora“ — diskutovalo sa o znížení počtu pracovných miest o 10 % v niekoľkých veľkých podnikoch.

Ďalšie kolo strihov

Odvtedy spoločnosť zrealizovala niekoľko vlny prepúšťania, počnúc najvyššími vrstvami banky, s ďalším kolom škrtov stanoveným na 22. januára, podľa zdroja. Hovorkyňa Citigroup to odmietla komentovať.

Americké banky boli orezávacie práce všetko počas uplynulého roka na čele s Wells Fargo a Goldman Sachsznížiť náklady pri stagnujúcich príjmoch. Citigroup bola pozoruhodnou odľahlou hodnotou a udržiavala stav zamestnancov na úrovni približne 240 000 počas celého roku 2023, vrátane operácií v Mexiku.

Citigroup v piatok uviedla, že vo štvrtom štvrťroku zaúčtovala poplatok vo výške 780 miliónov dolárov v súvislosti s projektom reštrukturalizácie spoločnosti Fraser a že môže zaúčtovať ďalšiu 1 miliardu dolárov ako odstupné a ďalšie výdavky počas…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/citigroup-cutting-10percent-of-workforce.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.