Novinky

Čínsky rival Rokid pre Apple Vision Pro získava 70 miliónov dolárov

0 0


Čínska AR okuliare a softvérová spoločnosť Rokid oznámila, že získala 70 miliónov dolárov vo finančnom kole vedenom vládou mesta Hefei. Tu je ukážka prilby spoločnosti pre rozšírenú realitu.

Philip Fong | Afp | Getty Images

PEKING – Čínska spoločnosť Rokid pre okuliare a softvér pre rozšírenú realitu tento týždeň oznámila, že získala 500 miliónov jüanov (70 miliónov dolárov) vo finančnom kole vedenom vládou mesta Che-fej.

Hefei, ktorý má tiež podporovaný startup Nio pre elektromobilyje centrom pre výroba automobilov a polovodičov neďaleko Šanghaja.

Technológia rozšírenej reality (AR) umožňuje preniesť digitálne obrázky do reálneho sveta. Apple'Náhlavná súprava pre virtuálnu realitu s Vision Pro, ktorá bude vydaná 2. februára umožňuje používateľom vidieť skutočný svet pomocou technológie, ktorú spoločnosť nazýva „priestorová výpočtová technika“.

Rokid predáva AR okuliare pre spotrebiteľov. Jeho dohoda s Hefei sa však zameria na používanie AR pre továrne, povedal zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Rokid Misa Zhu pre CNBC v stredajšom telefonickom rozhovore.

Okuliare AR môžu pomôcť pri kontrolách bezpečnosti zariadení a zároveň skrátiť čas, ktorý pracovníci musia stráviť školením, povedal a tvrdil, že Rokid má už viac ako 60% podiel na trhu v odvetviach, ako je energetika v Číne.

Vydanie Vision Pro od spoločnosti Apple: Čo to znamená pre konkurenciu metaverse

Zhu povedal, že keďže podniky sa viac starajú o možnosti produktu ako o cenu, umožňuje to spoločnosti Rokid testovať novú technológiu AR s priemyselnými zákazníkmi predtým, ako nájde spôsoby, ako znížiť náklady a zaviesť ju medzi spotrebiteľov.

Rokidova dohoda o spolupráci s mestom Hefei vytvorí „priemyselné ústredie metaverse, centrum ekosystémov a centrum výskumu a vývoja“, Informovali o tom miestne štátne médiá v čínštine, preložené CNBC.

Zatiaľ čo spoločnosti diverzifikovali svoje dodávateľské reťazce mimo Číny kvôli geopolitike a mzdovým nákladom, Peking povedal, že chce vybudovať domáce kapacity v pokročilej výrobe.

Čítaj viac…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/chinas-rokid-rival-to-apples-vision-pro-raises-70-million.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.