Novinky

Zmena trestnej politiky nemôže prebehnúť bez diskusie v skrátenom konaní, Čaputová požiada o vystúpenie v NRSR

0 0

2024-01-11 15:34:01 – (SITA.sk)

Prezidentka Zuzana Čaputová budúci týždeň požiada o vystúpenie v Národnej rade SR k balíčku zákonov súvisiacich s trestným právom. Hlava štátu tento balíček považuje za zásadnú zmenu trestnej politiky štátu, ktorá podľa nej nemôže prebehnúť bez občianskej a odbornej diskusie v skrátenom legislatívnom konaní. Na sociálnej sieti informovala, že na to nie sú zákonné dôvody.

„Poslancov Národnej rady SR budem informovať o svojich výhradách a o ďalšom postupe, pokiaľ by balíček zákonov schválili v súčasnej podobe,“ napísala.

Prezidentka tak reaguje na vládnu novelu Trestného zákona, ktorá má za cieľ zrušiť Úrad…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zmena-trestnej-politiky-nemoze-prebehnut-bez-diskusie-v-skratenom-konani-caputova-poziada-o-vystupenie-v-nrsr/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.