Novinky

Vďaka jadrovým batériám už možno nebudete musieť nikdy nabíjať svoj telefón

0 0Kredit: Robert Triggs / Android Authority
  • Spoločnosť v Číne oznámila, že vyvíja rádionuklidovú batériu pre mobilné zariadenia.
  • Táto technológia batérie je rovnaká, aká sa používa na napájanie kardiostimulátorov a komponentov používaných vo vesmíre.
  • Batéria môže potenciálne zostať nabitá 50 rokov.

Keďže naše zariadenia sú čoraz náročnejšie na energiu, potreba batérií s dlhšou výdržou stále rastie. Spoločnosť v Číne však môže mať riešenie a zahŕňa použitie rovnakej technológie batérií s dlhou životnosťou, ktorá napája kardiostimulátory a komponenty používané vo vesmíre.

Podľa WinFuture, čínska spoločnosť s názvom Betavolt Technology oznámila, že vyvíja rádionuklidovú batériu, ktorá by bola vhodná pre mobilné zariadenia. Spoločnosť už má svoj prvý model — BB100 — ktorý meria 15 x 15 x 5 mm a údajne poskytuje 100 mikrowattov elektriny. V nasledujúcich dvoch rokoch chce spoločnosť pokročiť v technológii a vyrábať malé batérie, ktoré dodajú jeden watt energie a dajú sa modulárne kombinovať pre väčšie požiadavky na energiu.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/nuclear-phone-battery-in-development-3402297/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.