Novinky

Ukrajinci majú prvé dôkazy o tom, že Rusko zasiahlo Charkov severokórejskými raketami

0 0

2024-01-11 19:35:37 – (SITA.sk)

Ukrajinskí vyšetrovatelia získali prvé predbežné dôkazy o tom, že Rusko mohlo 2. januára pri ostreľovaní Charkova použiť rakety severokórejskej výroby. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Pokiaľ ide o Severnú Kóreu, včera sme dostali prvé dôkazy o možnom použití rakiet vyrobených v tejto krajine ozbrojenými silami Ruskej federácie,“ povedal generálny prokurátor Andrij Kostin a dodal, že výsledky predbežného vedeckého a technického skúmania potvrdzujú, že raketa odpálená na Charkov je raketa krátkeho doletu vyvinutá Severnou Kóreou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

K podobným záverom podľa neho dospeli aj ukrajinskí vojenskí…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajinci-maju-prve-dokazy-o-tom-ze-rusko-zasiahlo-charkov-severokorejskymi-raketami/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.