Novinky

ÚRSO pri elektrine znížil náklady na niektoré druhy tarify, na kompenzáciách sa tým ušetria stovky miliónov eur

0 0

2024-01-11 15:45:56 – (SITA.sk)

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) znížil náklady na niektoré druhy tarify vstupujúce do koncových cien elektriny. Ak informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz, vďaka tomu sa zníži požiadavka na kompenzácie zo štátneho rozpočtu v tomto roku o takmer 440 miliónov eur.

Úspora sa týka zníženia nákladov na tarifu za prevádzkovanie systému (145 mil. eur), nákladov na tarifu za systémové služby (84 mil. eur), zníženia povoleného množstva strát elektriny (87 mil. eur) a korekcie nákladov na nákup elektriny na straty (124 mil. eur).


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/urso-znizil-naklady-na-niektore-druhy-tarify-tym-sa-usetria-na-kompenzaciach-zo-statneho-rozpoctu-stovky-milionov-eur/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.