Novinky

Kto hovorí v Davose, od Sama Altmana po Macrona

0 0


Kombinácia zobrazujúca Sama Altmana, generálneho riaditeľa OpenAI (L), Ursulu von der Leyen, predsedníčku Európskej komisie (C) a Javiera Mileia, prezidenta Argentíny (R).

Reuters

Globálna elita si naťahuje snehule a odpaľuje svoje súkromné ​​lietadlá pre Svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose.

The 2024 WEF, s názvom „Obnova dôvery“, prebieha od 14. do 19. januára. Nad udalosťou visí prudká eskalácia geopolitického napätia a svetový obchod obavy na Blízkom východe. Medzitým inflácia a ekonomický rast, vojna na Ukrajine, technologické zmeny a globálne fragmentácia všetko zostane na programe dňa.

Snáď najvážnejšími politickými osobnosťami, ktoré sa zúčastnia, sú čínsky druhý veliteľ Li Qiang a francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorí obaja prednesú osobitné prejavy.

Macron je jediným lídrom G7, ktorý mieri do švajčiarskeho horského strediska, pričom vlani tam bol z aliancie iba Nemec Olaf Scholz. Niektorí navrhli politici sa čoraz viac obávajú účasti na podujatí v čase prebiehajúcej krízy životných nákladov a problémov, ktoré treba riešiť doma.

Joe Biden sa nezúčastnil odkedy sa stal americkým prezidentom; ani britský premiér Rishi Sunak.

Davos: Ako sa stretnutie elít Svetového ekonomického fóra v horách tak rozdelilo

Tento rok sa však chystá prísť množstvo ďalších lídrov a ministrov financií zo Španielska, Belgicka, Kolumbie, Iraku, Libanonu, Írska, Kene, Nigérie, Thajska, Singapuru a ďalších krajín.

Z USA medzi účastníkmi patrí minister zahraničných vecí Antony Blinken; poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan; a osobitný prezidentský vyslanec pre klímu John Kerry.

Sullivan sa pravdepodobne zúčastní na najnovšom stretnutí „poradcov pre národnú bezpečnosť na Ukrajine“, pričom tlačová konferencia sa bude konať v nedeľu a bude sa týkať 10-bodového mierového plánu vypracovaného ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. O pláne veľa diskutovali medzinárodní pozorovatelia…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/wef-2024-whos-speaking-at-davos-from-sam-altman-to-macron.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.