Novinky

ISW: Rusko možno pripravuje operáciu pod falošnou vlajkou v Podnestersku, aby podkopalo ekonomiku Ukrajiny

0 0

2024-01-11 16:40:50 – (SITA.sk)

Rusko sa možno pripravuje na spustenie operácie pod falošnou vlajkou v moldavskom separatistickom regióne Podnestersko s cieľom podkopať ukrajinskú ekonomiku.

V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Ide o námorný koridor

Podľa analytikov by Rusi mohli použiť falošné obvinenia z moldavského nepriateľstva ako zámienku na „odvetné opatrenia“ na ochranu rusky hovoriacich ľudí v Podnestersku, čo bude mať vedľajšie účinky na obchodovanie na ukrajinskej úrovni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina úspešne vybudovala čiernomorský námorný koridor napriek ruským útokom, ale nestálosť v Podnestersku môže Kremeľ vnímať ako spôsob, ako „odradiť krajiny od účasti“ na…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/isw-rusko-mozno-pripravuje-operaciu-pod-falosnou-vlajkou-v-podnestersku-aby-podkopalo-ekonomiku-ukrajiny/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.