Novinky

To fakt? Nás čaká rok obnovenej reálnej kúpyschopnosti

0 0

2024-01-11 20:10:27 – (SITA.sk)

Vysoká inflácia v ostatných dvoch rokoch znížila životnú úroveň ľudí. Mzdy nerástli tak rýchlo ako ceny, reálna mzda teda klesla. V roku 2022 o viac ako päť percent, vlani okolo dvoch percent. Rok 2024 bude konečne rokom obnovenej reálnej kúpyschopnosti.

Rubrika To fakt?

Centrálni bankári aj analytici rezortu financií očakávajú približne štvorpercentný nárast reálnej mzdy. To je viac ako v predinflačnom období. Zlepšili sa aj očakávania analytikov vybraných komerčných bánk. Koncom tohto roka predpokladajú rast nominálnej mzdy v rozpätí od 7 do 8 a pol percenta. Po zohľadnení inflácie by to znamenalo rast…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/to-fakt-nas-caka-rok-obnovenej-realnej-kupyschopnosti/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.