Novinky

Sucho v Panamskom prieplave vedie Maersk k tomu, aby začal používať pozemný most na prepravu nákladu

0 0


Pohľad na uviaznuté lode na jazere Alhajuela počas letného sucha v provincii Colon, 50 km severne od mesta Panama City, Panama, 21. apríla 2023. Jazero Alhajuela je jedným z hlavných jazier, ktoré zásobujú vodou plavebné komory Panamského prieplavu a je na najnižšej úrovni za posledné roky.

Luis Acosta | Afp | Getty Images

The Podmienky sucha v Panamskom prieplave viedli lodného giganta Maersk informovať klientov tento týždeň, že plavidlá s nákladom z Oceánie (Austrália a Nový Zéland) už nebudú prechádzať kanálom z dôvodu pretrvávajúcich nízkych hladín vody. Spoločnosť Maersk bude obsluhovať kontajnery klienta pomocou „pozemného mosta“.

Namiesto toho, aby plavidlá prešli cez Panamský prieplav, zavolali by do prístavov Balboa, Panama, na tichomorskej strane – vyložili náklad smerujúci do Latinskej Ameriky a Severnej Ameriky a vyzdvihli náklad smerujúci do Austrálie a Nového Zélandu. Prístav Manzanillo v Panama na atlantickej strane bude slúžiť na vykladanie nákladu smerujúceho do Austrálie a Nového Zélandu a na vyzdvihnutie nákladu smerujúceho do Latinskej a Severnej Ameriky. Po príchode do prístavu by sa kontajnery nakladali alebo vykladali a potom by sa presúvali po existujúcej železnici na vzdialenosť 80 kilometrov cez Panamu, aby ich vyzdvihlo iné plavidlo. Zmena v službe sa podľa Maerska týka dvoch tranzitov týždenne.

Silné sucho viedlo k obmedzenia hĺbky vody a hmotnosti na lodiach prechádzajúcich Panamským prieplavom a dodatočné kontajnerové príplatky ukladané námorným prepravcom na prepravcov na mesiace.

“Na základe súčasných a predpokladaných hladín vody v Gatunskom jazere musela Panamská správa pre prieplav (ACP) znížiť množstvo a hmotnosť plavidiel, ktoré môžu preplávať cez kanál. Zatiaľ čo naďalej úzko spolupracujeme s AKT, zmierňujeme a pri zosúlaďovaní našich operácií tak, aby vyhovovali zmenám, vykonali sme zmeny v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/panama-canal-drought-moves-maersk-to-start-using-land-bridge-for-cargo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.