Novinky

Televízna relácia ukazuje najväčší justičný omyl v Spojenom kráľovstve

0 0


Bývalí podpoštári oslavujú 23. apríla 2021 pred Kráľovským súdnym dvorom v Londýne po rozhodnutí súdu, ktorým boli podpoštári odsúdení za krádež a falošné účtovníctvo. – Desiatky bývalých podpoštárov, ktorých odsúdili za krádeže, podvody a falošné účtovníctvo pre chybný účtovný systém pošty Horizont, napokon odvolací súd očistil. (Foto: Tolga Akmen / AFP) (Foto: TOLGA AKMEN/AFP cez Getty Images)

Tolga Akmen | Afp | Getty Images

LONDÝN – Úspešný televízny seriál znovu vyvolal verejné pobúrenie v súvislosti so škandálom nazvaným “najrozšírenejší justičný omyl” v britskej histórii, ktorý zničil životy stoviek zamestnancov pošty.

Porucha počítačového softvéru, ktorý používa Pošta, štátna súkromná spoločnosť zamestnávajúca tisíce ľudí po celej krajine, viedla k tomu, že približne 230 zamestnancov putovalo do väzenia na základe falošných obvinení z krádeže, podvodu a falošného účtovníctva.

V rokoch 1999 až 2015 bolo 736 vedúcich pošt, ktorí sú samostatne zárobkovo činnými vedúcimi pobočiek na základe zmluvy s poštou, vystavených trestnému stíhaniu a odsúdeniu za finančné pochybenia na základe nepresných údajov vygenerovaných softvérovým programom Horizon od japonskej spoločnosti. Fujitsu.

Tisíce ďalších ľudí, obvinených z podobných trestných činov, boli nútené splatiť neexistujúce straty, ktoré vznikli v dôsledku zlyhania softvéru, čo mnohých priviedlo k finančnému krachu, vážnej chorobe a v niekoľkých prípadoch aj k samovražde. Zmluvy podpredsedov pošty s poštovým úradom ich viedli k zodpovednosti za všetky deficity, ktoré vznikli ich príslušným pobočkám, čo znamená, že boli nútení splácať chybné straty z vlastného vrecka.

Po 20-ročnej právnej bitke vedenej združením Justice for Subpostmasters Alliance (JFSA) Najvyšší súd v roku 2019 rozhodol, že softvér Horizon bol na vine…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/post-office-scandal-tv-show-shows-widest-uk-miscarriage-of-justice.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.