Novinky

Spotové ETF ponúkajú jednoduchší a lacnejší spôsob investovania do bitcoinov

0 0


Omar Marques | Lightrocket | Getty Images

Je to lacnejšie ako kedykoľvek predtým bitcoin.

Po 10 rokoch odmietania v stredu americká Komisia pre cenné papiere a burzu schválené 11 žiadostí o fondy obchodované na burze bitcoinov podaných niektorými z najväčších správcov aktív na svete, vrátane Čierna skala a Vernosť. V mnohých prípadoch investori zaplatia nižšie poplatky, ako keby kupovali digitálnu menu priamo z kryptoburzy.

Namiesto toho, aby ste museli ísť na burzu aktív ako je Kraken, Binance resp Coinbase na nákup a držanie tokenu, akým je bitcoin, sa teraz obchodníci môžu obrátiť na takzvané spotové bitcoinové ETF, aby sa dostali priamo na trh digitálnych aktív. ETF umožňuje investorom kúpiť produkt, ktorý sleduje cenu bitcoinu prostredníctvom rovnakého mechanizmu, ktorý už používajú na nákup akciových a dlhopisových indexových fondov. To tiež eliminuje bremeno správy ich držieb, čo zvyčajne zahŕňa udržiavanie kryptomenovej peňaženky a chladného úložiska na zabezpečenie tejto investície.

Ether prekračuje 2 400 dolárov, pretože investori zvažujú jeho potenciál spotového ETF: CNBC Crypto World

Viac ako 52 miliónov Američanov dnes vlastní kryptomenu, ale účastníci priemyslu dúfajú, že množstvo schválení pritiahne nových retailových a inštitucionálnych investorov, ktorí čakali na vedľajšej koľaji, kým tradičné finančné firmy neponúknu alternatívu ku kryptomenám.

„Predstavte si, čo sa stane, keď budú ETF predstavené a široko dostupné,“ povedala prevádzková riaditeľka Coinbase Emilie Choiová o spoločnosti. posledný hovor o zárobkoch v novembri. “RIA, dôchodkové fondy a ďalšie inštitúcie, ktoré boli historicky vylúčené z tejto triedy aktív, získajú prístup ku kryptomenám po prvýkrát, a to je veľmi silné.”

Pred stredajším schválením bol priemysel správy majetku v hodnote 30 biliónov dolárov v USA väčšinou zablokovaný v prístupe k triede krypto aktív.

Obchodníci sú teraz v rovnováhe s…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/spot-etfs-offer-an-easier-and-cheaper-way-to-invest-in-bitcoin.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.